čtvrtek 20. prosince 2012

Oriflame dětem

I v České republice Oriflame pomáhá znevýhodněným dětem vyrůstajícím mimo biologickou rodinu, již od roku 2001 společnost úspěšně spolupracuje s Nadací Terezy Maxové.

Dnešní strategií Nadace Terezy Maxové dětem je umožnit každému dítěti vyrůstat v rodině. Cestou k naplnění tohoto cíle je jak podpora původních ohrožených rodin, tak i náhradní rodinné péče. Další snahou Nadace Terezy Maxové dětem je pomáhat dětem, aby se po skončení ústavní výchovy mohly lépe zapojit do samostatného života.

Oriflame patří k dětem a děti zase k Oriflame,“ doplňuje patronka projektu, topmodelka Tereza Maxová. „Velmi si vážím naší spolupráce a chtěla bych poděkovat všem kosmetickým poradkyním a zákaznicím Oriflame, kteří svým osobním úsilím přispívají k rozvoji k projektu a nákupem produktů Oriflame dětem nám zprostředkovaně pomáhají rozzářit dětské úsměvy”.

Oriflame za devět let období spolupráce na konto nadace odeslal více než 10 mil. Kč. Finanční výtěžek je získáván především z prodeje dárkových předmětů a hraček kolekce Oriflame dětem.

Charitativní projekt Oriflame dětem přináší peníze na různé dílčí projekty pro děti z kojeneckých ústavů a dětských domovů. „Peníze získané díky projektu Oriflame dětem jsme v minulosti přerozdělili například na ozdravné pobyty v přírodě pro děti do 3 let vyrůstající v kojeneckých ústavech nebo Jarmarky pro šikovné ručičky, které jsou určeny dětem z dětských domovů ve věku od 6 do 18 let. Děti zde hravou formou získávají první zkušenosti ze světa podnikání a učí se důležité praktické dovednosti, které mohou následně využít v samostatném životě a budoucím povolání“, ke spolupráci dodává Terezie Sverdlinová z Nadace Terezy Maxové dětem.

Od září 2009 Oriflame ve spolupráci s nadací a občanským sdružením Člověk hledá člověka podpoří pilotní, inovativní projekt. Na půdě Dětského domova Nové Strašecí vznikne tzv. „Centrum pro rodiny“ – zařízení, jež se bude starat o ohrožené děti a pěstounské rodiny. Cílem projektu je podpořit všechny hráče kolem dítěte – dětský domov, původní biologickou rodinu, sociálního pracovníka a v případě potřeby potenciální pěstouny, odzkoušet model transformace ústavního zařízení do ambulantních a terénních služeb pro děti a rodiny, a výrazně tak přispět ke zlepšení situace v problematice opuštěných dětí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.